Pomiar odległości od smartfona do sonaru

W modelach Deeper PRO + 2, CHIRP + lub CHIRP + 2 można wyświetlać odległość między smartfonem a sonarem.

To ustawienie można włączyć, gdy sonar jest ustawiony na tryb łodzi zanętowej lub łowienia z brzegu. Aby włączyć tą funkcję, przejdź do menu ustawień sonaru po prawej stronie i kliknij przełącznik „Pokaż odległość do sonaru

Wykonaj następujące kroki:

  1. Umieść Deeper w wodzie w odległości do 5 m od smartfona i pozwól mu pływać na powierzchni wody. Upewnij się, że włączony jest tryb łowienia łodzią zanętową lub z brzegu.
  2. Poczekaj, aż smartfon i Deepera uzyskają wystarczająco mocny sygnał GPS do obliczenia odległości. Siła sygnału będzie wskazywana przez ikonę satelity i stopniowo zmieni kolor z czerwonego (brak sygnału GPS) na biały (odbierany jest stabilny sygnał GPS)

(!) Gdy pobierany jest sygnał GPS, zalecamy trzymanie smartfona nieruchomo, a Deeper niech po prostu się unosi na wodzie. Może to potrwać do 20 minut lub nawet dłużej (w zależności od warunków pogodowych, dostępności satelitów, przeszkód nad głową, takich jak drzewa, dach itp.).

  1. Gdy sygnał GPS smartfona i Deepera będzie wystarczająco dobry, na ekranie pojawi się pomiar odległości. Teraz możesz zacząć rzucać Deeper. Nie należy jednak zwijać linki od razu po uderzeniu Deepera o wodę – daj mu kilka sekund, do ustalenia lokalizacji GPS i wskazania dokładnej odległości.

(!) Należy pamiętać, że urządzenia GPS nie mają idealnej dokładności podczas określania lokalizacji, więc można się spodziewać niedokładności w pomiarach