W górze aplikacji znajdziesz pasek stanu. Pasek stanu pokazuje najważniejsze informacje od lewej do prawej: czas, baterię, tryb sonaru, temperaturę i prędkość, głębokość.

 

Stan echosondy Deeper — pokazuje aktualny stan echosondy:

Tryb sonaru — tryb skanowania sonaru, który jest aktualnie używany.

Ładowanie — sonar jest podłączony do źródła zasilania i trwa ładowanie akumulatora.

Połączony — Twój Deeper został pomyślnie połączony z smartfonem/tabletem.

Brak połączenia — połączenie między echosondą Deeper i smartfonem/tabletem nie zostało nawiązane lub zostało przerwane.

Poza wodą — echosonda jest poza wodą, ale nadal jest połączone z smartfonem/tabletem.

Znaleziono GPS — połączenie GPS echosondy jest wystarczająco dokładne do mapowania batymetrycznego. Ten stan pojawia się tylko w trybie GPS na lądzie (modele PRO+ lub CHIRP+).

Szukanie GPS – Trwa ustanawianie połączenia GPS Twojego Deeper‘a. Ten stan pojawia się tylko w trybie GPS na lądzie (modele PRO+ lub CHIRP+). Kliknij tutaj, aby uzyskać wskazówki, jak zwiększyć łączność GPS.

Zbyt płytko lub zbyt głęboko — Twój sonar nie jest w stanie uzyskać dokładnego odczytu głębokości. Najczęstszą przyczyną jest zbyt płytka lub zbyt głęboka woda. Echosondy Deeper mają wymagania dotyczące głębokości w celu dokładnego skanowania:

Deeper PRO, PRO+ - Minimalna głębokość wąskiej wiązki 0,5 m; Minimalna głębokość szerokiej wiązki 1,3 m. Maksymalna głębokość (obie wiązki) 80m

Deeper START - Minimalna głębokość 1.3m; Maksymalna głębokość 50 m

Modele Deeper CHIRP Minimalna głębokość: 0,15 m dla Wąskiej wiązka CHIRP. 0,6 m dla Średniej wiązki CHIRP. 0,8 dla Szerokiej wiązki CHIRP. Maksymalna głębokość (wszystkie wiązki): 100 metrów

Ten komunikat może się również pojawić, jeśli sonar przechylił się podczas zwijania lub trolowania, co powoduje, że nie skanuje prosto w dół. Pojawi się również, jeśli skanujesz w sztucznych wodach, takich jak wanna lub basen.

Czas: Pokazuje aktualny czas.

Bateria urządzenia: Pokazuje procent naładowania baterii smartfonu i echosondy Deeper.

Temperatura wody i prędkość: Pokazuje temperaturę wody i prędkość łodzi, jeśli sonar jest ustawiony w trybie łodzi (nieobsługiwane w modelu Deeper Start)

Ustawienia – otwiera menu ustawień sonaru