Połączenie i odtwarzanie

Aby połączyć się z echosondą Deeper, wykonaj następujące czynności:

  1. Umieść echosondę Deeper w wodzie blisko brzegu, do 5 metrów od smartfona.
  2. Przejdź do połączeń Wi-Fi (ustawień) swojego smartfona. Na liście dostępnych połączeń Wi-Fi znajdź echosondę Deeper i połącz się z nią. Jeśli telefon prosi o hasło – 12345678
  3. Następnie otwórz aplikację Fish Deeper i połącz się z sonarem. Upewnij się, że aplikacja ma dostęp do określania Twojej lokalizacji i GPS jest włączony w Twoim telefonie.

Ważne:

  • Upewnij się, że aplikacja ma przyznane uprawnienia dostępu do lokalizacji, a GPS telefonu jest włączony.
  • Jeśli Twój Deeper pozostanie bez wody na dłużej niż 5 minut, wyłączy się automatycznie. Musisz więc ponownie połączyć się z nim przez Wi-Fi ustawienia smartfona przed ponownym użyciem.
  • Podczas łączenia się z sonarem przez Wi-Fi może pojawić się błąd „brak połączenia z Internetem”. Możesz zignorować ten komunikat.

 

Przewijanie danych

Gdy echosonda Deeper jest podłączona do aplikacji i skanuje, możesz cofnąć skanowanie, naciskając w dowolnym miejscu ekranu i przewijając go w prawo. Jest to przydatne w przypadku, gdy coś przeoczyłeś i chcesz wrócić i ponownie to sprawdzić.

Podczas przewijania pojawi się przycisk ze strzałką:

Możesz ją kliknąć, aby wrócić do najnowszych danych sonaru.

 

Wstrzymywanie skanowania lub rozpoczynanie nowego.

Aby wstrzymać skanowanie, kliknij ikonę trybu skanowania na pasku stanu echosondy.

Następnie wybierz Wstrzymaj skanowanie.

Po wstrzymaniu skanowania połączenie Wi-Fi z Deeperem jest nadal aktywne, ale sonar nie rejestruje żadnych danych, oszczędzając w ten sposób baterię. Skanowanie można wznowić w dowolnym momencie.