Mój Deeper PRO / PRO + wyświetla obraz o niskiej rozdzielczości (pikselowany) podczas skanowania płytkich głębokości.

Podczas skanowania bardzo płytkich głębokości (1-3 metry / 3,2 stopy - 9,8 stopy) przy użyciu aplikacji Deeper PRO i PRO +, możesz zobaczyć obraz o niższej rozdzielczości w porównaniu do tego, co zwykle widzisz podczas skanowania głębszych wód.

Jest to normalne na płytkich głębokościach i związane z działaniem sonarów i wyświetlaniem danych dotyczących płytkiej głębokości. Wiązki sonaru penetrują dno i częściowo pokazują, co jest pod nim. Tak więc podczas skanowania płytkich głębokości większa część ekranu może zostać zajęta przez dno i to, co znajduje się pod nim. Może to uniemożliwić dobry przegląd wody.

Tak więc, gdy sonar Deeper skanuje płytkie głębokości, aplikacja Deeper przybliża obraz wody, dzięki czemu echa z dna zajmują mniejszą część ekranu.

W rezultacie obrazek traci rozdzielczość, ale jednocześnie masz lepszy widok na to, co znajduje się między dnem a powierzchnią wody.

Jako przykład - oto zrzut ekranu ze starszej wersji aplikacji Deeper, bez funkcji automatycznego powiększania. W tym przypadku większą część ekranu zajmuje dno i trudniej jest przeanalizować obraz wody: