Jakie tryby kolorów ekranu są dostępne w aplikacji Deeper i jak z nich korzystać? (Deeper PRO / PRO + / CHIRP)

Aplikacja Fish Deeper oferuje trzy różne tryby kolorów: klasyczny, dzienny i nocny. Dzięki temu zawsze będziesz mógł łatwo zobaczyć odczyty sonaru na ekranie telefonu w różnym oświetleniu.

Podczas korzystania z sonarów PRO / PRO + / CHIRP najjaśniejszy kolor na ekranie zawsze będzie reprezentował silne odbicie ultradźwięków od obiektu, co oznacza, że ​​im jaśniejszy kolor, tym twardszy był obiekt. Dno zawsze będzie miało najjaśniejszy kolor, ponieważ najsilniej odbija ultradźwięki. Nie ma znaczenia, jakiego trybu kolorów ekranu używasz - najjaśniejsze kolory na każdym z nich będą reprezentować najsilniejszy powrót ultradźwięków.

Zobacz poniższy przykład: dno ma najbardziej zauważalny kolor we wszystkich 3 trybach kolorów. Większe ryby są również postrzegane jako grube linie w jasnym kolorze.

 

Colour Palette

Rozpoznawanie twardości dna na podstawie kolorów

Jasność kolorów na ekranie odgrywa ważną rolę podczas identyfikacji obiektów podwodnych, elementów dennych i ryb.

Kolor jest ściśle związany z tym, jak silne echo powraca do sonaru. Gęstość i twardość obiektu są bardzo ważnymi czynnikami wpływającymi na siłę odbicia echa. Im silniejsze powracające echo, tym jaśniejszy kolor używany na ekranie aplikacji.

Dno jeziora lub dno jakiegokolwiek akwenu, w którym się znajdujesz, jest często najjaśniejszym ze wszystkich odkrytych obiektów. Dno jeziora, rzeki, stawu lub gdziekolwiek jesteś, może być grubą linią lub cienką, jasną linią. Jeśli jest to cienka linia, jest to bardziej miękki materiał, taki jak glina. Grubsza linia oznacza, że ​​materiał na dnie jakiegokolwiek akwenu jest dużo twardszy i zazwyczaj mniej sypki.

Aby uzyskać najlepsze wyniki w identyfikowaniu siły echa, należy użyć wiązki o wysokiej częstotliwości: Deeper PRO / PRO +: wąska wiązka 290 kHz; Deeper CHIRP+: wąska wiązka 675 kHz lub średnia 590 kHz.

Przykłady dna miękkiego i twardego (przy użyciu Deeper CHIRP +)

Na powyższym przykładzie przy brzegu widać miękkie dno (glinę), z którego wystaje gęsta roślinność. Zwróć uwagę, że dolna linia jest cienka i koloru czerwonego.

W tym przykładzie spód jest znacznie twardszy. Zauważ, że dolna linia jest znacznie grubsza i jest żółta (co oznacza silny powrót echa).