Bateria oraz Ładowanie

Bateria oraz Ładowanie

Kabel USB, który znajdziesz w komplecie pasuje do dowolnego USB portu tego typu, w tym większość smartfonów oraz tabletów, a także gniazd USB komputera i samochodów. Gniazdo ma odpowiadać standartom USB i mieć napięcie w 5V.

 • Jedne mignięcie oznacza, że ładowanie rozpoczęło się, a bateria jest pusta.
 • Dwa mignięcia oznaczają, że bateria ma już 25%.
 • Trzy mignięcia oznaczają 50% naładowania.
 • Cztery mignięcia oznaczją 75% naładowania.
 • Zielone światełko oznacza, że bateria jest pełna.

Niebieskie światełko oznacza, że jest zbyt chłodno dla ładowania. Baterię litowo-jonowe nie mogą być ładowane w temperaturze, poniżej 3°C. Proszę, spróbuj ponownie w temperaturze pokojowej.

Czerwone światełko informuje o problemie z ładowaniem. W takim wypadku spróbuj inny kabel do ładowania. Następnie, zostaw urządzenie na ładowanie przez dłuższy czas (więcej jednej godziny). Jeżeli światełko jest nadal czerwonym skontaktuj się z nami.

Gdy już urządzenie jest naładowane, zakręć górną pokrywę, upewnij się, że jest ona szczelna i odznaki „Water” oraz „Proof” są wyrównane.

ⓘ  Nigdy nie umieszczaj sonar w wodzie gdy jest do niego połączony kabel do ładowania. Może to uszkodzić sonar i nie będzie on pokryty gwarancją Zawsze upewniaj się, że górna pokrywa jest poprawnie zakręcona i odznaki „Water” „Proof” są idealnie wyrównane przed umieszczeniem sonaru w wodzie.

ⓘ Zawsze upweniaj się, że gwint górnej pokrywy, oraz obudowy sonaru jest czysty, nie wkręcaj górnej pokrywy jeżeli zauważyłeś ślady piasku, lub ziemi na gwincie. Najpierw go wyczyść.

ⓘ Ważne jest zauważyć, że jednocześnie można połączyć się tylko do jednego urządzenia Deeper z telefonu, lub tabletu. Także, sonar Deeper może jednocześnie być połączony tylko do jednego telefonu, lub tabletu.

 

Ładowanie Deeper Start

Połącz swój Deeper do źródła energii za pomocą kabla, który jest załączony w komplecie. Dla ładowania używaj zwykłą ładowarkę do smartfonów, lub tabletów. Także możesz połączyć kabel bezpośrednio do USB portu komputera lub innego urządzenia.

 • Pomarańczowe miganie oznacza, że sonar ładuje się. Liczba migań ukazuje status baterii:
 • Jedno mignięcie oznacza, że ładowanie jest rozpoczęto, lecz bateria jest pusta.
 • Dwa mignięcia oznaczają, że bateria jest załadowana na 25%
 • Trzy mignięca oznaczają, że bateria jest załadowana na 50%
 • Cztery mignięcia oznaczają, że bateria jest załadowana na 75%
 • Stałe światło oznacza, że bateria jest naładowana do 100%

Ważne: Jeżeli widzisz ciągle migające światło, lub nie widzisz światła całkiem – skontaktuj się z nami.

 

Kiedy i gdzie ładować Deeper

Pamiętaj, nie powinieneś ładować Deeper w wodzię, oraz musisz zawsze upewnić się, że ładowarka i urządzenie są suche przed ładowaniem. Regularne ładowanie sonaru zapewni maksymalne życie baterii. Należy ją ładować przynajmniej raz w 6 miesięcy, nawet jeżeli sonar nie jest używany. Jeżeli sonar przez dłuższy czas nie jest używany należy odłączyć ładowarkę od źródła prądu.

Deeper używa litowo-jonową baterię, którą nie należy ładować w temperaturach poniżej 3°C

Litowo-jonowe baterie mogą być niebiezpieczne, jeżeli używane niepoprawnie. Poprawne używanie jest opisane w instrukcji (w opakowaniu) i muszą być przytrzymywane cały czas.