Jak uzyskać najlepszą jakość i największy zasięg połączenia

NAJLEPSZE REKOMENDACJE O TYM, KAL OTRZYMAĆ MAKSYMALNY ZASIĘG Z URZĄDZENIEM DEEPER

 1. Przyciąguj Deeper powoli. Jeżeli zanurzy się on pod wodą, połączenie zostanie utracone.
 2. Wybierz prawidłowe ustawienia telefonu:
  • Urządzenia Apple iOS – Wyłącz „Dane mobilne” oraz „Wi-Fi Asystę”. Aby znaleźć „Wi-Fi Asystę” przejdź do ustawień teelefonu -> „Dane mobilne” -> Przewiń na sam dół.
  • Urządzenia Android – Wyłącz „Dane mobilne”. Przeszukaj „Ustawienia Wi-Fi na jedną z następujących funkcji: "Smart network switch" / "WiFi+" / "Auto network switch" / "Adaptive WiFi". Jeżeli znajdziesz jedną z tych funkcji – wyłącz ją.
 3. Używaj poprawnej pozycji śruby mocującej.
 4. Jeżeli widoczna jest korozja lub przebarwienia metalowych kulek sensorów na spodzie sonaru – wyczyść je szorstką gąbką. (Dla modelu START trzy kulki)
 5. Staraj się nie umieszczać telefon na ziemi, lub w kieszeniach. Zalecamy trzymanie telefonu na poziomie klatki piersiowej.
 6. Jeśli używasz obudowy telefonu, zdejmij ją
 7. Unikaj przebywania w pobliżu metalowych przedmiotów

Wszystkie echosondy Deeper generują własny sygnał Wi-Fi, który służy do przesyłania danych do smartfona lub tabletu. Nie jest potrzebne połączenie z Internetem ani z siecią komórkową. Maksymalny zasięg — 100 m w przypadku modeli PRO/PRO+/CHIRP+, 50 m w przypadku modelu START oraz 40 m w przypadku modelu Deeper 3.0 — można uzyskać tylko w idealnych warunkach. Możliwość uzyskania maksymalnego zasięgu zależy także od parametrów używanego smartfona/tabletu — a szczególnie czułości anteny odbiorczej.

Ustawienia smartfona/tabletu

Szczegółowe instrukcje nawiązywania połączenia z echosondą Deeper znajdują się w „Krótkim przewodniku”. Aby zmaksymalizować zasięg połączenia, należy wyłączyć dane mobilne. Użytkownicy iPhone'a lub iPada powinni dodatkowo wyłączyć funkcję Wi-Fi Assist. Ta funkcja automatycznie dezaktywuje połączenie Wi-Fi i aktywuje dane komórkowe, kiedy spada siła sygnału Wi-Fi. W przeciwnym razie gdy po zarzuceniu echosondy Deeper na większą odległość zmniejszy się siła sygnału, smartfon/tablet zerwie połączenie Wi-Fi, aktywując dane komórkowe. W niektórych urządzeniach z systemem Android jest dostępna podobna funkcja — Smart Network Switch.

Gdzie umieszczać i jak trzymać smartfon/tablet 

Smartfon/tablet powinien zawsze znajdować się w miejscu zapewniającym łatwy odbiór sygnału Wi-Fi z echosondy Deeper.

Przy parowaniu urządzeń na początku nowego połowu należy umieścić echosondę Deeper w wodzie w niewielkiej odległości od smartfona/tabletu — ok. 2 m. Kiedy połączenie Wi-Fi zostanie nawiązane, echosondę można zarzucić dalej.
Smartfon/tablet powinien zawsze znajdować się wyżej niż linia wody, najlepiej na wysokości 1–1,5 m nad tą linią. Uchwyt Deeper Smartphone Mount do mocowania smartfona na wędce zapewnia odpowiednie położenie urządzenia mobilnego względem echosondy Deeper.

Nie należy umieszczać smartfona/tabletu na ziemi ani w kieszeni w czasie, kiedy nie są obserwowane wskazania na ekranie. Mogłoby to doprowadzić do utraty połączenia Wi-Fi, które trzeba by nawiązać na nowo.
Nie zalecamy korzystania z uchwytu do smartfona, który mocuje się blisko ciała, ponieważ może to spowodować problemy z siłą sygnału Wi-Fi. W razie problemów z jakością połączenia należy wyjąć smartfon z uchwytu.

Etui do smartfonów wykonane z metalu lub węgla mogą ograniczać zasięg połączenia. W razie problemów z jakością połączenia należy wyjąć smartfon z takiego etui.

Jak zapewnić, że echosonda będzie się poprawnie unosić na wodzie

Sygnał Wi-Fi jest blokowany przez wodę. Jeśli więc echosonda Deeper zanurzy się w wodzie — albo będzie nad nią zawieszona — sygnał nie będzie docierał do smartfona/tabletu.

W przypadku modeli PRO/PRO+/CHIRP+/3.0 należy użyć dolnego punktu mocowania przy łowieniu z brzegu i punktu środkowego przy zarzucaniu echosondy z pomostu. Dzięki temu urządzenie Deeper będzie się poprawnie unosić na wodzie.

Kiedy echosonda Deeper PRO, PRO+, CHIRP+ lub 3.0 jest używana do wędkowania z łodzi albo z kajaka, trzeba zadbać, żeby bok łodzi nie blokował sygnału przesyłanego między urządzeniem Deeper i smartfonem. Podczas mocowania urządzenia Deeper łódź często przechyla się na bok. Dlatego należy sprawdzić, czy urządzenie jest ustawione poprawnie, gdy łódź nie jest przechylona. Najbardziej wiarygodne odczyty przy łowieniu z łodzi uzyskuje się, kiedy prędkość trollingu wynosi nie więcej niż 5 km/h.

Żyłkę z doczepioną echosondą Deeper należy zwijać powoli, aby urządzenia nie przesłoniła woda, ponieważ spowoduje to zablokowanie sygnału.

Kiedy woda jest wzburzona, fala może spowodować zanurzenie echosondy Deeper i w rezultacie utratę sygnału Wi-Fi.

Połączenie z łódkami zanętowymi (RC łódkami)

Deeper nie jest specyficznie zaprojektowany do użytku z RC łodziami zanętowymi. Chociaż jest to możliwe, mieliśmy doniesienia o silnych zakłóceniach częstotliwości, zwłaszcza jeśli łódź korzysta z połączenia 2,4 GHz. Jeśli Twoja łódź RC obsługuje redukcję zakłóceń radiowych - powinieneś ją włączyć.

Oto dodatkowe wskazówki, jak możesz osiągnąć lepsze połączenie:

 • Ustaw Deeper‘a w taki sposób, aby poziom wody znajdował się między samym dnem Deeper‘a, a pomarańczową uszczelką (ale nigdy nie wykraczał poza nią).
 • Staraj się utrzymać nieco wolniejszą prędkość płynięcia podczas używania Deeper‘a z łódką na przynętę, aby uniknąć zanurzenia się Deeper‘a pod wodą.
 • Umieść Deeper‘a z przodu łodzi zamiast z tyłu. Jeśli Deeper jest przymocowany z tyłu, może być zanurzony przez prąd generowany przez silnik łodzi.
 • Trzymaj kontroler łodzi jak najdalej od telefonu, aby uniknąć zakłóceń.
 • Jeśli to możliwe, rozważ zmianę kontrolera łodzi zanętowej. Różne kontrolery zapewniają różne wyniki, nowy może drastycznie poprawić twoje połączenie. Zwróć uwagę na kontrolery, które używają AFHSS lub mają inną opcję redukcji zakłóceń.