Jak mogę mieć pewność, że nie zgubię Deeper Quest’a?

A. Deeper Quest jest wyposażony w funkcje bezpieczeństwa zaprojektowane specjalnie w celu zapobiegania takim sytuacjom:

Funkcja powrotu do zasięgu: Deeper Quest został zaprojektowany z funkcją powrotu do zasięgu, dzięki czemu w przypadku wypłynięcia poza zasięg połączenia automatycznie powróci do zakresu zasięgu. Ta funkcja pomaga zachować kontrolę i śledzić łódź, nawet jeśli wypływa ona za daleko.

Powrót Do Punktu Startowego, gdy poziom naładowania akumulatora jest niski: Dodatkowo Deeper Quest może automatycznie powrócić do punktu początkowego, gdy poziom naładowania akumulatora łodzi lub pilota osiągnie 5%. Ta proaktywna funkcja zapobiega utknięciu lub zgubieniu łodzi na skutek wyczerpania się akumulatora.

B. Niemniej jednak zalecamy podjęcie dodatkowych środków ostrożności. Jeśli korzystasz z funkcji autopilota w odległości większej niż 300 metrów od brzegu, bardzo ważne jest, aby oszacować, czy łódź Deeper Quest będzie pozostawała w bezpośrednim zasięgu wzroku z Twojej pozycji przez cały czas trwania misji z użyciem autopilota. W przypadku utraty sygnału łódź podejmie próbę powrotu do zasięgu w linii prostej w Twoją stronę. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że na jego drodze nie znajdują się żadne przeszkody.

Zawsze oceń rzeczywiste warunki przed rozpoczęciem jakiejkolwiek misji autopilota. Upewnij się, że na trajektorii autopilota nie znajdują się nad wodą żadne obiekty, takie jak wyspy lub roślinność.

Zdecydowanie odradzamy ustawianie misji dla autopilota, jeśli pomiędzy miejscem misji a Twoją pozycją znajdują się jakieś obiekty, takie jak wyspy lub roślinność.

Zaleca się powstrzymanie się od używania łódki Deeper Quest, jeżeli poziom naładowania baterii łódki lub pilota zbliża się do 5%.

Unikaj używania łodzi Deeper Quest w ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych, takich jak ulewny deszcz, silny wiatr lub wysokie fale. Chociaż łódź jest przystosowana do radzenia sobie w niesprzyjających warunkach dzięki funkcji drugiego pilota, istotne jest zachowanie ostrożności i unikanie niepotrzebnego ryzyka.