Parowanie z urządzeniem mobilnym

Echosonda Deeper włącza się automatycznie po umieszczeniu w wodzie lub podłączeniu do źródła zasilania. Gdy zostaje wyciągnięta z wody lub nie jest ładowana, samoczynnie się wyłącza, żeby oszczędzać akumulator.
Aby używać echosondy Deeper, trzeba pobrać odpowiednią aplikację ze sklepu App Store lub Google Play. Kiedy aplikacja jest uruchamiana po raz pierwszy, pojawia się ekran rejestracji użytkownika. Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać ze wszystkich funkcji.

Parowanie z urządzeniem mobilnym z systemem Android:

 • Upewnij się, że echosonda Deeper jest włączona (może być podłączona do źródła zasilania lub znajdować się w wodzie).
 • Przejdź do menu ustawień w smartfonie lub na tablecie i włącz łączność Wi-Fi.
 • Odszukaj urządzenie Deeper na liście urządzeń Wi-Fi i dotknij go, aby przeprowadzić parowanie.
 • Kiedy pojawi się monit o hasło, wprowadź ciąg 12345678.
 • Jeśli w urządzeniu mobilnym jest dostępna funkcja „Smart Network Switch” (inteligentnego przełączania sieci), wyłącz ją.
  Echosonda Deeper CHIRP+ jest teraz połączona z urządzeniem mobilnym. Na ekranie może się pojawić komunikat o treści Internet może być niedostępny lub podobnej. To zupełnie normalne. Ten komunikat oznacza jedynie, że moduł łączności Wi-Fi urządzenia mobilnego nie obsługuje teraz połączenia z Internetem, lecz połączenie z echosondą Deeper.

Parowanie echosondy Deeper CHIRP+ z iPhone'em lub iPadem
W przypadku korzystania z iPhone'a lub iPada należy wykonać następujące czynności:

 • Upewnij się, że echosonda Deeper jest włączona (może być podłączona do źródła zasilania lub znajdować się w wodzie).
 • Przejdź do menu Ustawienia w urządzenia mobilnym, wybierz opcję Dane mobilne i upewnij się, że jest wyłączona funkcja Wi-Fi Assist. To ważny krok, ponieważ pozostawienie tej funkcji aktywnej może skutkować niestabilnym połączeniem z echosondą Deeper.
 • Następnie otwórz menu Ustawienia w urządzenia mobilnym, wybierz opcję Wi-Fi i włącz ją.
 • Odszukaj urządzenie Deeper na liście dostępnych sieci Wi-Fi i dotknij go, aby przeprowadzić parowanie.
 • Kiedy pojawi się monit o hasło, wprowadź ciąg 12345678.

Echosonda Deeper CHIRP+ jest teraz połączona z iPhone'em lub iPadem. Na ekranie może się pojawić komunikat o treści Internet może być niedostępny lub podobnej. To zupełnie normalne. Ten komunikat oznacza jedynie, że moduł łączności Wi-Fi urządzenia mobilnego nie obsługuje teraz połączenia z Internetem, lecz połączenie z echosondą Deeper.

Poprawność wskazań echosondy w przypadku próby w warunkach domowych

Po umieszczeniu echosondy Deeper CHIRP+ w akwarium, filiżance, wiadrze czy wannie można ją będzie włączyć i sparować z urządzeniem mobilnym. Jednak najprawdopodobniej urządzenie nie będzie poprawnie skanować obszaru pod sobą — zapewne pojawi się pusty ekran i następujący komunikat: Zbyt mała lub zbyt duża głębokość.
Jeśli echosonda CHIRP+ będzie pracować w trybie wysokiej częstotliwości CHIRP (7°), na ekranie mogą nawet pojawić się nieistniejące w rzeczywistości ryby i inne nietypowe wskazania.

To zupełnie normalne, ponieważ echosondy Deeper są przeznaczone do skanowania rozległych i otwartych akwenów, takich jak jeziora, rzeki czy morza. W niewielkich, płytkich i zamkniętych zbiornikach wodnych urządzenie próbuje skanować obszar, ale odbiera zbyt wiele sygnałów odbitych od dna i ścian, których nie jest w stanie poprawnie zinterpretować. Tutaj możesz przeczytać, jak działa echosonda.