Zarzucanie i skanowanie

Echosondę Deeper należy zarzucić w wybrane miejsce (oddalone maksymalnie o 100 m), a następnie przyciągnąć z powrotem, zwijając żyłkę. Podczas powolnego nawijania żyłki na ekranie smartfona lub tabletu będą pokazywane informacje uzyskane w wyniku skanowania.
 

ⓘ Przy zwijaniu żyłki z echosondą Deeper należy trzymać smartfon/tablet w położeniu zapewniającym silny sygnał. W przypadku umieszczenia smartfona lub tabletu na ziemi albo w kieszeni połączenie może być niestabilne. Zalecamy korzystanie z uchwytu Deeper Smartphone Mount do mocowania smartfona na wędce.

Model Deeper pozwala także tworzyć mapy topograficzne akwenu po zarzuceniu. Procedura jest następująca:

  • Wybierz tryb GPS z brzegu (Ustawienia > Tryb echosondy > GPS z brzegu).
  • Zarzuć wędkę na niewielką odległość i poczekaj, aż ikona satelity przestanie błyskać na pomarańczowo (co oznacza wyszukiwanie satelity) i zaświeci się na zielono (informując o nawiązaniu połączenia GPS).
  • Kiedy ikona ma zielony kolor, zarzuć wędkę w miejsce, dla którego chcesz utworzyć mapę, i zwiń żyłkę. Mapa na ekranie aplikacji Deeper wypełni się informacjami o głębokości w postaci różnych kolorów.


ⓘ Określenie lokalizacji przez system GPS może trochę potrwać, zwłaszcza po dłuższej przerwie w korzystaniu z urządzenia. Przy wielokrotnym zarzucaniu i zwijaniu wędki ikona satelity może zmieniać kolor z zielonego na pomarańczowy (w takim przypadku będzie także błyskać). Należy wtedy poczekać, aż jej kolor ponownie zmieni się na zielony. Czerwony kolor ikony satelity oznacza, że sygnał GPS jest niedostępny. Przyczyną mogą być niekorzystne warunki atmosferyczne, specyficzne ukształtowanie terenu, konstelacja satelitów lub przeszkoda na drodze między odbiornikiem echosondy Deeper i satelitą.