Problemy połączenia z Wi-Fi Deeper

Po pierwsze, należy pamiętać, że zasięgi połączenia 100m (PRO/PRO+/PRO+2/CHIRP+). 120m (CHIRP+2) i 50m (START) są zasięgami maksymalnymi i można je osiągnąć tylko w idealnych warunkach i przy użyciu smartfona lub tabletu z silną anteną odbiorczą. Warunki takie jak zła pogoda lub użycie niewłaściwego punktu mocowania mogą zmniejszyć zasięg połączenia.

 

Najlepsze ustawienia smartfona

Aby zapewnić najlepszy zasięg połączenia, najpierw wyłącz dane mobilne w smartfonie/tablecie, ponieważ może to wpłynąć na siłę sygnału Wi-Fi. Dane mobilne znacznie zmniejszają ilość informacji, które Twoje urządzenie może wysyłać za pośrednictwem połączenia Wi-Fi.

W przypadku iPhon‘ów i iPad‘ów bardzo ważne jest, aby wyłączyć funkcję asysty Wi-Fi, ponieważ ta funkcja może automatycznie wyłączyć połączenie z Deeper. Możesz znaleźć tę funkcję w menu ustawień swojego urządzenia.

Niektóre telefony z Android mają podobną funkcję, chociaż jej nazwa może się różnić w zależności od modelu telefonu. W telefonach Samsung nazywa się to Inteligentnym przełącznikiem sieciowym. Inne telefony z Androidem mogą mieć podobną funkcję pod inną nazwą. Upewnij się, że wyłączyłeś wszelkie ustawienia, które powodują, że smartfon automatycznie rozłącza się z sieciami Wi-Fi ze słabym połączeniem internetowym. Inne możliwe nazwy tej funkcji to: Adaptacyjne Wi-Fi / Automatyczne przełączanie sieci / Wi-Fi+.

Jeśli korzystasz z usług VPN, które mogą wymagać połączenia Wi-FI, lepiej je wyłączyć. Jeśli tego nie zrobisz, aplikacja Deeper może mieć trudności z automatycznym połączeniem się z urządzeniem.

 

Pozycjonowanie smartfona/tabletu

Nie trzymaj smartfona lub tabletu na ziemi podczas korzystania z Deepera, ponieważ może to również zmniejszyć siłę sygnału. Aby zmaksymalizować łączność, powinieneś użyć uchwytu Deeper Smartphone Mount.

Jeśli używasz etui na smartfona, lepiej go zdjąć, ponieważ może pochłaniać sygnał.

 

Połączenie

Należy również pamiętać, że połączenie z Deeper jest możliwe tylko za pomocą jednego urządzenia na raz. Oznacza to, że nie będzie można połączyć się z echosondą Deeper, jeśli jest ona już połączona z innym telefonem lub tabletem. Aby wyłączyć wszystkie obecne połączenia, po prostu wyjmij Deeper z wody, wytrzyj go i zaczekaj 5 minut, aż urządzenie się wyłączy. Następnie ponownie włóż go do wody i podłącz.

Jeśli urządzenie łączy się podczas ładowania, ale nie łączy się w wodzie, sprawdź czujniki wody na spodzie (dwa metalowe punkty na dolnej obudowie Deeper). Można je wyczyścić, szorując je gąbką lub w razie potrzeby można użyć środka do czyszczenia elektronicznych styków.

 

Zwijanie i rzucanie

Zawsze upewnij się, że wciągasz Deepera w powolnym i stałym tempie. Jeśli zwiniesz go zbyt szybko, urządzenie zanurzy się pod wodą i odłączy się od smartfona.

W przypadku modeli 3.0/PRO/PRO+/PRO+2/CHIRP+/CHIRP+2 upewnij się, że używasz odpowiedniego punktu mocowania, aby zapewnić stabilne połączenie.

Łowiąc z doku lub mostu, przykręć śrubę mocującą do środkowego punktu mocowania.

Użyj dolnego punktu mocowania, jeśli łowisz z brzegu. Ważne jest, aby Deeper nie przechylał się podczas trollingu lub nawijania. Kiedy się przechyla, skanuje powierzchnię wody, a nie dno, dając niedokładne odczyty, a transmisje Wi-Fi mogą być blokowane, powodując problemy z łącznością.

Jeśli te wskazówki nie rozwiążą problemu, skontaktuj się z zespołem Pomocy Deeper.

 

Upewnij się, że Twój Deeper jest połączony prze Wi-Fi przed korzystaniem.

Przed użyciem aplikacji FishDeeper razem z Deeper, upewnij się, że Deeper jest połączony przez Wi-Fi:

  1. Umieść Deeper w wodzie blisko brzegu (w promieniu 5 m od smartfona);
  2. Przejdź do połączeń Wi-Fi swojego smartfona. Wi-Fi „Deeper” powinna pojawić się na liście dostępnych połączeń.
  3. Połącz się z Wi-Fi Deeper. Jeśli prosi o hasło, to 12345678
  4. Otwórz aplikację Fish Deeper i połącz się z Deeper.

Uwaga: podczas łączenia się przez Wi-Fi może pojawić się błąd „brak połączenia internetowego” lub „połączenie internetowe może być niedostępne”. Możesz zignorować ten komunikat– nie wpłynie to w żaden sposób na połączenie.

 

Połączenie z łodziami zanętowymi

Deeper nie został specjalnie zaprojektowany do użytku z łodziami RC i chociaż jest to możliwe, można spodziewać się zakłóceń radiowych, zwłaszcza jeśli łódź korzysta z połączenia 2,4 GHz. Jeśli kontroler łodzi RC obsługuje funkcje redukcji zakłóceń radiowych — należy je włączyć.

Oto dodatkowe wskazówki dotyczące ulepszenia połączenia:

  • Ustaw Deeper w taki sposób, aby poziom wody znajdował się pomiędzy samym dnem Deeper a pomarańczową lub czarną pieczęcią pośrodku (ale nigdy nie przekraczał ją). Upewnij się, że Deeper nie jest zanurzony i że tylko jego dno dotyka wody.
  • Rozważ nieco mniejszą prędkość podczas używania Deepera z łódką zanętową, aby uniknąć nakrycia Deepera przez falę.
  • Spróbuj umieścić Deeper z przodu łodzi, a nie z tyłu. Jeśli Deeper jest przymocowany z tyłu, może być zanurzony przez prąd generowany silnikiem łodzi.
  • Trzymaj sterownik łodzi jak najdalej od telefonu, aby uniknąć zakłóceń.
  • Jeśli to możliwe, rozważ zmianę kontroler. Różne kontrolery zapewniają różne wyniki. Zwróć uwagę na kontrolery, które używają AFHSS lub mają inną formę redukcji zakłóceń.