Zakłócenia sonaru pojawiają się w postaci kropek lub pionowych linii na wyświetlaczu sonaru i mogą być spowodowane następującymi warunkami:

  • Bardzo gruby lód podczas łowienia pod lodem
  • Inne echosondy działające w pobliżu
  • Mętna woda
  • Przeszkody, takie jak krawędzie łodzi
  • Prąd wody

Gruby lód podczas łowienia pod lodem

Echosondy Deeper sprawdzają się dobrze w grubym lodzie do około 1 m / 40 cali, chociaż mogą wystąpić pewne szumy sonaru.

Dzieje się tak, ponieważ niektóre impulsy sonaru odbijają się od krawędzi dziury lodowej, powodując niewielkie niedokładności w górnej części ekranu sonaru. Nie wpłynie to na funkcję odczytu głębokości lub struktury Deepera, a mimo to nadal możesz łatwo oznaczać ryby i widzieć swój jig. Jeśli chcesz zredukować ten szum sonaru, poszerz otwory ldu i umieść echosondę Deeper bezpośrednio w środku otworu lodowego. Ponadto ważne jest zawsze używać trybu wędkowania pod lodem w aplikacji Fish Deeper.

Inne echosondy działające w pobliżu

Sonary Deeper przesyłają ultradźwięki w postaci stożka, podobnie jak większość innych sonarów. Jeśli stożki różnych sonarów zakłócają się wzajemnie, obydwie jednostki odczują szum sonaru.

Aby zmniejszyć poziom szumu sonaru, upewnij się, że używasz wąskiej wiązki sonaru i staraj się trzymać jak najdalej od innych jednostek sonaru. Pomocne może być również zmniejszenie czułości sonaru.

Mętna woda

Ze względu na dużą gęstość mętnej wody, fale sonaru mogą się od niej odbijać, powodując szum sonaru lub bałagan. Spróbuj zmniejszyć czułość Deepera, ponieważ zmniejszy to ilość szumów sonaru.

Pobliskie przeszkody

Wszelkie twarde przeszkody znajdujące się w pobliżu, takie jak brzegi łodzi, mogą powodować odbijanie się od nich fal sonaru, co powoduje hałas sonaru.

Jeśli ten problem występuje, gdy używasz echosondy Deeper zamontowanej na łodzi, spróbuj wyregulować pozycję echosondy tak, aby boki łodzi nie kolidowały ze stożkiem sonaru.