Komunikat o błędzie „Za płytko lub za głęboko”.

Jeśli otrzymujesz komunikat o błędzie „Zbyt płytko lub zbyt głęboko”, przede wszystkim sprawdź, czy głębokość, na której łowisz jest wystarczająca dla Deeper'a.

Modele Fishfinder 3.0 / PRO / PRO+ Deeper wymagają co najmniej 1,3 stopy (1,3 m) głębokości do działania w przypadku korzystania z szerokiej wiązki i co najmniej 2 stopy (0,5 m) w przypadku korzystania z wąskiej wiązki.

Deeper START wymaga co najmniej 1,6 stopy (0,5 m) głębokości.

Deeper CHIRP+ wymaga 6 cali (0,15 m) głębokości do działania w przypadku użycia wąskiej wiązki CHIRP.

Ważne jest również, aby korzystać z najnowszej wersji naszej aplikacji.

Jeśli rzucasz Deeper na wędkę, upewnij się, że używasz właściwej pozycji mocowania dla żyłki, aby zapewnić stabilność urządzenia przy zwinięciu. Kiedy łowisz z doku lub mostu, przykręć śrubę mocującą do środkowego otworu. Użyj dolnego otworu, jeśli łowisz z brzegu. Ważne jest, aby Deeper nie przechylał się podczas zwinięcia. Kiedy się przechyla, skanuje powierzchnię wody, a nie dno, co powoduje problemy z łącznością i odczytami.

Jeśli masz Deeper przymocowany do łodzi, ważne jest, aby sprawdzić jego położenie i upewnić się, że nie jest on umieszczony zbyt blisko kraju statku. Jeśli zostanie umieszczony zbyt blisko, ultradźwięk emitowany przez Deeper może odbijać się od krawędzi, powodując pojawienie się nieprawidłowych odczytów. Aby uzyskać najlepszą dokładność danych, sam spód urządzenia powinien wskazywać na dno jeziora.