Aplikacja Deeper nie łączy się z Deeper'em (komunikat o błędzie „Deeper jest odłączony”)

KROK 1. Upewnij się, że sonar emituje Wi-Fi, a Twój telefon jest do niego podłączony.

 

Jeśli nie możesz połączyć urządzenia Deeper z telefonem lub tabletem, wykonaj poniższe kroki:

a) Po pierwsze, sprawdź, czy Deeper emituje sygnał WiFi podczas ładowania:

1. Umieść Deeper na ładowaniu. Jeśli żadna dioda LED nie zacznie migać, przeczytaj to

2. Otwórz połączenia / sieci WiFi w telefonie

3. Znajdź sieć WiFi Deeper i połącz się z nią. Jeśli żaden punkt dostępu Wi-Fi nie jest widoczny, skontaktuj się z pomocą techniczną Deeper.

Uwaga: jeśli jesteś podłączony i wyświetla się komunikat „brak połączenia internetowego” - zignoruj ​​ten komunikat, to normalne. Deeper nie zapewnia połączenia z Internetem, po prostu wykorzystuje WiFi jako kanał komunikacyjny. Jeśli prosi o hasło, jest to 12345678

 

b) Sprawdź, czy Deeper emituje sygnał Wi-Fi po aktywacji w wodzie:

1. Umieść Deeper w pojemniku z wodą (kubek / wiadro / zlew)

2. Otwórz połączenia / sieci Wi-Fi w telefonie

3. Znajdź sieć Wi-Fi Deeper i połącz się z nią. Jeśli żaden punkt dostępu Wi-Fi nie jest widoczny, skontaktuj się z pomocą techniczną Deeper.

Uwaga: jeśli Deeper nie emituje sygnału WiFi w kontakcie z wodą, może to być spowodowane zabrudzeniem / korozją 2 metalowych kołków (kontaktów wodnych). Wyczyść je szorstką gąbką i spróbuj ponownie. Do ich czyszczenia można również użyć alkoholu lub WD-40.

KROK 2. Dostosuj ustawienia telefonu i połącz się z aplikacją

Jeśli Twój Deeper emituje sygnał Wi-Fi i możesz się z nim połączyć za pośrednictwem połączeń Wi-Fi telefonu, wyłącz opcję „Dane mobilne / komórkowe” i otwórz aplikację Deeper, która powinna połączyć się z Twoim sonarem. Jeśli aplikacja poprosi o pozwolenie na wyświetlenie Twojej lokacji, upewnij się, że na to zezwalasz, w przeciwnym razie nie będzie mogła się połączyć. Jeśli możesz zobaczyć poziom naładowania baterii Deeper lub komunikaty typu „Zbyt głęboko / płytko”, „Brak wody”, oznacza to, że połączenie zostało nawiązane.

Jeśli aplikacja wyświetli komunikat „Deeper jest odłączony”, zainstaluj ponownie aplikację i uruchom ponownie telefon, a następnie spróbuj nawiązać połączenie. Jeśli nadal się nie powiedzie, spróbuj wykonać następujące czynności:

1. Wyłącz „Inteligentne zarządzanie siecią” w telefonie.

  • Apple iOS - Wyłącz „Wi-Fi Asysta”. Aby znaleźć „Wi-Fi Asystę”, wybierz „Ustawienia” -> „Dane mobilne / komórkowe” -> Przewiń w dół, znajdź "Wi-Fi Asystę" i upewnij się, że jest ona wyłączona.
  • Android - wyszukaj „Ustawienia Wi-Fi” dla jednego z tych ustawień „Inteligentny przełącznik sieci” / „Wi-Fi +” / „Automatyczne przełączanie sieci” / „Adaptacyjne Wi-Fi” i wyłącz je, jeśli zostanie znalezione.

2. Jeśli wcześniej sparowałeś inny telefon / tablet z Deeper, może to oznaczać kradzież sieci Wi-Fi. Upewnij się, że wyłączasz WiFi wszystkich urządzeń znajdujących się w pobliżu.

3. Upewnij się, że aplikacja Deeper ma uprawnienia do korzystania z funkcji „Danych mobilnych” i „Lokacji”. Aby to sprawdzić, przejdź do „Ustawienia telefonu” -> „Ustawienia aplikacji” i znajdź „FishDeeper”.

4. Jeśli używasz w telefonie wirtualnej sieci prywatnej (VPN), wyłącz ją. Jeśli nie wiesz, czym jest VPN, prawdopodobnie ją nie używasz.

Po wykonaniu tych 4 czynności spróbuj ponownie połączyć się z sonarem. Przed włączeniem aplikacji upewnij się, że telefon lub tablet jest połączony z Deeper'em przez Wi-Fi. Sonar musi być podłączony do ładowarki, lub musi być umieszczony w wodzie.

Jeśli to nie pomogło, skontaktuj się z naszym zespołem obsługi klienta, wysyłając e-mail na adres support@deeper.eu lub otwórz nowe zgłoszenie tutaj.