Jak mogę osiągnąć najlepszy zasięg połączenia podczas korzystania z mojego Deeper PRO / PRO + / Start / CHIRP?

Krótka wersja:

  1. Apple iOS - wyłącz „Dane mobilne” i „Wi-Fi asysta”. Aby znaleźć „Wi-Fi asystę”, wybierz „Ustawienia” -> „Dane mobilne / komórkowe” -> Przewiń na sam dół.
  2. Android - wyłącz „Dane mobilne”. Wyszukaj „Ustawienia Wi-Fi” dla jednego z tych ustawień „Inteligentny przełącznik sieci” / „Wi-Fi +” / „Automatyczne przełączanie sieci” / „Adaptacyjne Wi-Fi” i wyłącz je.
  • Użyj prawidłowego położenia śrub mocujących. (zobacz długą wersję, aby uzyskać więcej informacji)
  • Jeśli na 2 metalowych kołkach na spodzie sonaru widoczna jest korozja lub odbarwienie, wyczyść je szorstką gąbką. (3 kołki w wypadku Deeper Start)
  • Unikaj trzymania telefonu na ziemi lub w kieszeniach.
  • Jeśli używasz osłony telefonu, zdejmij ją.
  • Unikaj znajdowania się w pobliżu metalowych przedmiotów.

Długa wersja:

Wszystkie urządzenia Deeper tworzą własny sygnał Wi-Fi, który służy do wysyłania danych sonaru na smartfon lub tablet. Sygnał z internetu lub sieci komórkowej nie jest potrzebny. Należy pamiętać, że maksymalny zasięg połączenia, 100 m / 330 stóp dla PRO / PRO + / CHIRP, 50 m / 165 stóp dla START, 40 m / 130 stóp dla Deeper 3.0, można osiągnąć tylko w idealnych warunkach. Możliwość osiągnięcia maksymalnego zasięgu połączenia zależy również od używanego smartfona / tabletu. Smartfony / tablety z mocną anteną odbiorczą pozwolą osiągnąć maksymalny zasięg połączenia.

Ustawienia smartfona/tablety:

Szczegółowe wyjaśnienie sposobu łączenia się z urządzeniem Deeper można znaleźć w naszym krótkim przewodniku. Aby osiągnąć najlepszy zasięg połączenia, należy wyłączyć dane mobilne. Jeśli masz iPhone'a lub iPada, powinieneś również wyłączyć funkcję „Wi-Fi Asysta“ (Wi-Fi Assist). Ta funkcja sprawia, że ​​smartfon automatycznie przełączy się z sygnału Wi-Fi na dane komórkowe, jeśli sygnał Wi-Fi słabnie. Kiedy więc wyrzucisz Deeper‘a na większe odległości, smartfon wykryje słabszy sygnał Wi-Fi i przełączy się na dane komórkowe, odłączając się od echosondy. Niektóre urządzenia Android mają podobne funkcje zwane Smart Network Switch.

Pozycja tabletu lub smartfona:

Zawsze ustawiaj swój smartfon / tablet w sposób, który pozwoli na łatwe odbieranie sygnału Wi-Fi z sonaru Deeper.

Podczas połączenia do echosondy na początku nowej sesji umieść Deeper‘a w wodzie blisko smartfona (około 6,5 stopy / 2 m). Po nawiązaniu połączenia Wi-Fi możesz zarzucać Deeper‘a na dalekie dystansy.

Zawsze staraj się trzymać smartfon / tablet w podwyższonej pozycji w stosunku do linii wodnej - zalecamy 3-5 stóp / 1–1,5 m powyżej linii wodnej. Użycie uchwytu Deeper Smartphone Mount do wędek – dobry sposób na utrzymanie smartfona w wysokiej pozycji. W taki sposób można smartfona/tablet łatwo połączyć z Deeper‘em.

Unikaj pozycjowania smartfona / tabletu na ziemi lub w kieszeni, gdy nie patrzysz na ekran. Może to zablokować sygnał Wi-Fi i wtedy konieczne będzie ponowne połączenie.

Korzystanie z etui / uchwytu na smartfona, który jest przymocowany do ciała, może utrudniać smartfonowi odbieranie sygnału Wi-Fi i powodować problemy z połączeniem. Jeśli podczas korzystania z etui / uchwytu wystąpią problemy z połączeniem, wyjmij telefon z etui.

Etui na telefony wykonane z metalu lub włókna węglowego mogą zmniejszyć zasięg połączenia. Jeśli podczas korzystania z takiego etui wystąpią problemy z połączeniem, wyjmij telefon z etui.

Utrzymywanie Deeper’a w prawidłowy sposób:

Sygnały Wi-Fi nie mogą przechodzić przez wodę. Oznacza to, że jeśli Twój Deeper jest zanurzony pod wodą lub wisi nad wodą, sygnał nie będzie w stanie dotrzeć do smartfona lub tabletu.

W przypadku modeli PRO / PRO + / CHIRP dolny punkt mocowania do łowienia z wybrzeża lub brzegu, a środkowy do zarzucania z pomostu lub doku. Zapewni to, że Deeper unosi się na wodzie prawidłowo.

W przypadku łowienia z łodzi lub kajaka za pomocą Deeper PRO / PRO + / CHIRP upewnij się, że bok łodzi nie blokuje sygnału między Deeper’em a smartfonem. Należy pamiętać, że podczas montowania Deeper’a łódź może przechylić się na bok. Dlatego upewnij się, że jest on prawidłowo ustawiony i nie jest przechylony, gdy jesteś na środku łodzi. Aby uzyskać najdokładniejsze odczyty sonaru podczas łowienia z łodzi, zalecana prędkość łodzi wynosi do 2,7 mil/h lub 5 km/h.

Podczas zwijania sonaru Deeper pamiętaj, aby wciągać go powoli, aby Deeper nie zanurzył się pod wodą i stracił sygnał.

Przy złej pogodzie silne fale mogą zanurzyć urządzenie Deeper, powodując przerwanie sygnału Wi-Fi.