Jak zwiększyć jakość połączenia podczas używania Deeper‘a z łódką zanętową?

Jeśli masz mały zasięg połączenia, wyłącz dane mobilne na smartfonie, ponieważ może to wpłynąć na siłę sygnału Wi-Fi. Ponadto bardzo ważne jest wyłączenie „Wi-Fi Asysty” (iOS) lub „Inteligentnego przełączania sieci” (Android) - te funkcje smartfona mogą automatycznie wyłączać połączenie z Deeper‘em.

Deeper nie jest specyficznie zaprojektowany do użytku z RC łodziami zanętowymi. Chociaż jest to możliwe, mieliśmy doniesienia o silnych zakłóceniach częstotliwości, zwłaszcza jeśli łódź korzysta z połączenia 2,4 GHz. Jeśli Twoja łódź RC obsługuje redukcję zakłóceń radiowych - powinieneś ją włączyć.

 

Oto dodatkowe wskazówki, jak możesz osiągnąć lepsze połączenie:

  • Ustaw Deeper‘a w taki sposób, aby poziom wody znajdował się między samym dnem Deeper‘a, a pomarańczową uszczelką (ale nigdy nie wykraczał poza nią).
  • Aby zapewnić stabilność sonaru, zdecydowanie zalecamy użycie uchwytu na echosondę Deeper do łódek zanętowych.
  • Staraj się utrzymać nieco wolniejszą prędkość płynięcia podczas używania Deeper‘a z łódką na przynętę, aby uniknąć zanurzenia się Deeper‘a pod wodą.
  • Trzymaj kontroler łodzi jak najdalej od telefonu, aby uniknąć zakłóceń.
  • Jeśli to możliwe, rozważ zmianę kontrolera łodzi zanętowej. Różne kontrolery zapewniają różne wyniki, nowy może drastycznie poprawić twoje połączenie. Zwróć uwagę na kontrolery, które używają AFHSS lub mają inną opcję redukcji zakłóceń.