Jak mogę osiągnąć najlepszą łączność GPS w moim PRO + / CHIRP +?

Modele Deeper PRO + i CHIRP + mają wbudowany odbiornik GPS. Oznacza to, że dane modele nie muszą znajdować się w tej samej lokacji co smartfon, aby tworzyć mapy. Więc możesz tworzyć batymetrię, zarzucając Deeper‘a.

Po wybraniu trybu GPS na lądzie szukaj ikony satelity w prawym górnym rogu aplikacji. Kolor ikony satelity wskazuje, czy połączenie GPS zostało nawiązane:

  • Zielony oznacza, że ​​lokacja Twego Deeper‘a została ustalona i możesz rozpocząć tworzenie batymetrii.
  • Wyszukiwanie GPS oznacza, że ​​Deeper przetwarza informacje satelitarne i obecnie lokacja urządzenia jest nieznana lub niedokładna do mapowania.

Jeśli stan „Wyszukiwanie GPS” nie zmieni się na „Znaleziono GPS” przez długi czas, może to być spowodowane tym, że Deeper znajduje się w pomieszczeniu lub pod dachem łodzi, jest zanurzony lub Twoje otoczenie blokuje sygnał GPS (na przykład w wąwozie lub na obszarze górskim). Jeśli nic nie blokuje sygnału GPS, zapoznaj się z poniższymi rozwiązaniami.

Problem: stan „Wyszukiwanie GPS” lub „Nie znaleziono GPS” nie zmienia się.

  1. Umieść Deeper‘a w wodzie blisko brzegu (do 5-10 metrów / 16-32 stóp).
  2. Połącz się z echosondą przez Wi-Fi, a następnie uruchom aplikację FishDeeper.
  3. Po podłączeniu włącz tryb GPS na lądzie.
  4. Zaczekaj do 5-10 minut (nie przywijaj urządzenia, po prostu pozwól mu unosić się w wodzie). Uwaga: jeśli nie korzystałeś z trybu GPS na lądzie przez długi czas (2 miesiące lub dłużej), ustanowienie początkowego połączenia z satelitami może zająć więcej czasu.
  5. Gdy stan GPS zmieni się na „Znaleziono GPS”, możesz rozpocząć zarzucać Deeper‘a i mapować.

Osiągnięcie lepszej łączności GPS w trybie GPS na lądzie

Istnieje kilka kroków, które możesz wykonać, aby osiągnąć lepsze połączenie GPS podczas korzystania z trybu GPS na lądzie:

–Daj echosondzie czas na ustanowienie silnego połączenia GPS. Odbiornik GPS w Deeper PRO + musi łączyć się bezpośrednio z satelitami krążącymi wokół Ziemi, a to połączenie może nie być natychmiastowe. Co więcej, dostępność tych satelitów może się zmieniać w różne dni, co oznacza, że ​​ustanowienie silnego połączenia GPS może być jednego dnia szybkie, a następnego wolne.

Zalecamy umieszczenie Deeper‘a w wodzie blisko siebie (~ 5 m / 16 stóp od brzegu), włączenie trybu GPS na lądzie, a następnie zaczekać 5-10 minut, aż ikona satelity zmieni kolor na zielony. Gdy to się stanie, możesz zacząć zarzucać Deeper‘a.

–Sprawdź, czy symbol satelity jest zielony. Gdy Deeper nawiąże dobre połączenie GPS, ikona satelity w prawym górnym rogu ekranu mapy zmieni kolor z czerwonego na zielony. Po wyrzuceniu Deeper‘a sprawdź dokładnie, czy ikona satelity jest nadal zielona. Jeśli zmienił kolor na czerwony, poczekaj kilka chwil, aż połączenie GPS zostanie ponownie nawiązane.

–Sprawdź warunki i otoczenie. Na sygnał GPS mogą mieć wpływ warunki pogodowe i przeszkody. Sygnał może być słabszy, jeśli występują duże chmury lub deszcz. Może być również zablokowany przez inne przeszkody, takie jak gałęzie i linie energetyczne.