Kaip rasti žuvis įsijungus detalų sonaro ekraną

Egzistuoja du būdai, kaip galima ieškoti žuvų ir nustatyti jų dydį naudojant Deeper PRO / PRO+ / CHIRP+ sonarus: žuvų ikonos ir detalus ekrano režimas (žuvų ikonos išjungtos).

 

1. Žuvų ikonų naudojimas

Žuvų ikonų naudojimas yra paprasčiausias būdas žuvims aptikti. Šis metodas ypač naudingas dar nepatyrusiems sonaro naudotojams. Tiesa, tai nėra labai tikslus metodas.

Kai įjungtos žuvies ikonos, specialūs algoritmai analizuoja sonaro rodmenis ir pažymi žuvies ultragarso atspindžius žuvies simboliais. Bus rodomi 3 skirtingų dydžių žuvų simboliai pagal žuvų dydžius. Jei nuspręsite naudoti šią parinktį tinkamiausi „Deeper“ sonaro nustatymai yra šie:

 • Sonaro ekranas: Detalus
 • Spindulio pasirinkimas: bet kuris
 • Žuvų ikonos: Įjungtos
 • Jautrumas: 70-90 %, tačiau gali būti sumažintas, jei vanduo neskaidrus arba jei norite matyti tik dideles žuvis.

ⓘ Kadangi žuvys aptinkamos naudojant programinės įrangos algoritmus, funkcija „Žuvų simboliai“ kartais gali klaidingai rodyti žuvį. Rekomenduojame išjungti žuvų simbolius ir naudoti antrąjį šiame vadove aprašytą metodą.

ⓘ Turėkite omenyje, kad naudojant sonarą neįmanoma nustatyti tikslaus žuvų dydžio – tai susiję su pačiu sonarų veikimo principu. Todėl į žuvų ikonų dydį turėtumėte žiūrėti tik kaip į apytikslį žuvies dydžio rodiklį. Neįmanoma pasakyti, kad didelė žuvies ikona būtinai atspindi 20 ar 35 cm žuvį, tačiau jei ekrane matote didelę žuvies ikoną, tikėtina, kad po jūsų sonaru plaukiojanti žuvis yra iš tiesų didelė.

2. Detalus sonaro ekrano režimas (žuvų ikonos išjungtos  rekomenduojame)

Kitas būdas būtų ieškoti žuvų išjungus žuvų ikonas. Šis metodas rekomenduojamas labiau pažengusiems sonaro naudotojams, be to, vadovaudamiesi šiuo metodu, gausite tikslesnę informaciją apie žuvis. Išjungę žuvų ikonas, pamatysite, kad žuvys ekrane atvaizduojamos kaip arkos arba linijos. Arkų ir linijų plotis yra žuvų dydžio rodiklis: kuo arka platesnė, storesnė, tuo žuvis didesnė.

Rekomenduojami nustatymai:

 • Sonaro ekranas: Detalus
 • Platus spindulys (47°/55°) yra tinkamas skenuojant didesnius vandens plotus ir norint gauti bendrą informaciją apie telkinio žuvingumą, dugno struktūrą. Platus spindulys aprėpia didesnį vandens plotą, todėl naudojant platų spindulį sunkiau nustatyti tikslią žuvies buvimo vietą, dugno struktūros detales, taip pat gaunamas neadekvatus įspūdis apie povandeninių objektų dydį. Platų spindulį rekomenduojame naudoti norint sužinoti, ar telkinyje apskritai yra žuvų, rasti jų būrius.
 • Siauras arba vidurinis spindulys (7°/15°/20°) yra daug tikslesnis nustatant žuvies dydį, todėl jei naudojant šį spindulį matote storą lanką ar liniją - žuvis tikrai yra didelė. Siauras spindulys aprėpia mažesnį plotą, todėl gali būti sunkiau nustatyti bendrą žuvies buvimo vietą.
 • Svarbu: Siauras spindulys yra labai jautrūs vandens trikdžiams, todėl, jei yra daug bangų, tai gali matytis ir gautuose rodmenyse.
 • Žuvų ikonos: Išjungtos
 • Jautrumas: 70-90 %, tačiau gali būti sumažintas, jei vanduo neskaidrus arba jei norite matyti tik dideles žuvis.

ⓘ Ieškant žuvų, pirmiausia reikėtų įsijungti platų spindulį bendrai informacijai apie telkinio žuvis gauti, vėliau įsijungti siaurą spindulį tikslesnei žuvų buvimo vietai nustatyti.

ⓘ Naudojant platų spindulį, žuvis reprezentuojantys lanko formos atspindžiai ir linijos atrodys daug platesni, nei naudojant siaurą spindulį. Tad siekiant gauti tikslesnę informaciją apie žuvų dydį, reikia naudoti siaurą spindulį.

Ką svarbu žinoti apie žuvis atvaizduojančius arkos formos simbolius:

 • Arkos yra judančių žuvų atspindžiai: jei ekrane matote arką, vadinasi žuvis po jūsų sonaru juda.
 • Jei sonaras ir žuvis nejudrūs, ekrane žuvis atsispindės ne arka, o tiesia linija.
 • Jei žuvis pilnai patenka į sonaro spindulį, ekrane pamatysite pilną arką.
 • Jei žuvis praplaukia tik pro dalį sonaro spindulio, pamatysite pusę arkos arba storą brūkšnį.
 • Jei ekrane matote ilgesnes arkas ar linijas, vadinasi, po sonaru esanti žuvis yra aktyvi, greitai plaukioja. Trumpesnės arkos/linijos rodo, kad po sonaro esančios žuvys yra ne tokios aktyvios, kad jos plūduriuoja vietoje.

 

Nuskenuotų žuvų pavyzdžiai ekrane