Jak działa Deeper Smart Sonar?

SONAR to skrót od SOund NAvigation Ranging. Urządzenie sonarowe wysyła przez wodę impulsy fal dźwiękowych. Kiedy te impulsy uderzają w obiekty, takie jak ryby, roślinność lub dno, są odbijane z powrotem na powierzchnię. Urządzenie sonarowe mierzy, jak długo trwa podróż fali dźwiękowej na dno, uderzenie w obiekt, a następnie odbicie w górę. Po odebraniu powracającego impulsu wysyłany jest kolejny. Ponieważ fale dźwiękowe przemieszczają się w wodzie z prędkością około jednej mili na sekundę, sonary mogą wysyłać wiele impulsów na sekundę. Deeper PRO i Deeper PRO + wysyłają 15 impulsów na sekundę. Powracające impulsy dźwiękowe są przetwarzane na sygnały elektryczne, a następnie wyświetlane, pokazując wędkarzom głębokość i twardość dna oraz wszelkie obiekty znajdujące się pomiędzy nimi.

Deeper Smart Sonar to nie tylko sonar. Tworzy własny hotspot Wi-Fi, z którym możesz połączyć się za pomocą telefonu. Następnie, z pomocą aplikacji Deeper, Twój telefon będzie używany jako urządzenie do przetwarzania informacji sonaru. Aplikacja Deeper wykorzystuje skomplikowane algorytmy, które identyfikują ryby na podstawie powrotu fal dźwiękowych i posiada wiele innych niezwykle przydatnych funkcji, które pomogą każdemu wędkarzowi w każdym rodzaju łowienia.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak odczytywać sonar i identyfikować roślinność, cechy dna oraz ryby, przeczytaj tutaj.