Jak uzyskać maksymalny zasięg używając Deeper Range Extender?

  1. Nawijaj żyłkę/echosondę powoli.  Jeśli w trakcie nawijania echosonda zanurza się pod wodę, połączenie może być utracone.
  2. Przy użyciu go z łodzią zanętową, najlepiej jest mocować echosondę do uchwytu łodzi zanętowych.
  3. Nie umieszczaj smartfonu na ziemi. Aby uzyskać optymalny zasięg, smartfon albo tablet najlepiej jest mocować na statywie razem z wzmacniaczem sygnału. Przekonaj się, że Range Extender jest przymocowany w pozycji pionowej i ustawiony tylną stroną w kierunku echosondy Deeper.
  4. Wybierz prawidłowe ustawienia w smartfonie:

• Apple iOS – Wyłącz ‘Dane Mobilne’ i funkcję Wi-Fi Assist. Aby wyłączyć asystenta Wi-Fi, wybierz kolejno opcje Ustawienia > Sieć komórkowa lub Ustawienia > Mobile Data (Dane mobilne). Przewiń w dół i stuknij suwak funkcji Wi-Fi Assist

• Android - Wyłącz ‘Dane Mobilne’.  Przejdź do ustawień Wi-Fi w którejś z tych ustawień: funkcja ‘Smart Network switch’ (Inteligentne przełączanie wifi)/ ‘ustawienia WIFI’ Auto network switch’ / Adaptive Wi-Fi i wyłącz je.

  1. Użyj prawidłowej pozycji śruby mocującej Deeper. Użyj dolnego mocowania, jeśli łowisz z brzegu. Łowiąc z pomostu (wyższy teren) - używaj środkowej pozycji mocowania.
  2. Jeśli na metalowych sensorach wodnych na spodzie sonaru widoczna jest korozja lub przebarwienia, wyczyść je szorstką gąbką.
  3. Jeśli używasz obudowy telefonu, zdejmij ją.
  4. Unikaj przebywania w pobliżu metalowych przedmiotów

Szczegółową informację można znaleźć tutaj.